Izazovi u prehrani kod djece u izvanrednim situacijama

Poštovani roditelji, skrbnici i svi ostali ukućani koji ste se u ovim izvanrednim situacijama i načinu života suočili s novim izazovima u prehrani kod djece.
Prije svega, treba imati na umu da ni djeca nisu imuna na promjene koje su nas zadesile, zasigurno nekima nedostaje druženje s vršnjacima u ovo vrijeme socijalnog distanciranja. To svakako može utjecati i na prehrambene navike. Stoga se u prilogu nalaze prezentacije stručnjaka Klinike za dječje bolesti Zagreb, koji su usko specijalizirani za rad s djecom koja imaju poteškoće ili poremećaje u prehrani. Prezentacije sadrže situacije s kojima se stručnjaci svakodnevno susreću, iskustva u radu s djecom i roditeljima te smjernice koje koriste kako bi djeci i roditeljima olakšali takve periode u životu.
Pročitajte prezentacije
Formula uspjeha u hranjenju djece
Hrana kao multisenzorno iskustvo
_____________________________________________________________________________________________________

Predškolsko razdoblje je vrijeme intenzivnog rasta i razvoja djeteta. Stoga je važno znati što, kada, koliko i kako ponuditi djetetu kao dio pravilne prehrane.
Glavna vodilja u sastavljanju naših jelovnika su Prehrambeni standardi za planiranje prehrane djece u dječjem vrtiću.
U našim virtualnim vrtićima koji pružaju 10-satni program djeci su ponuđena 4 obroka.

Pravilna prehrana u dječjem vrtiću osigurava se redovitim brojem obroka u skladu s preporučenim količinama energije i prehrambenih tvari, kao i propisanim sanitarnim nadzorom nad namirnicama i predmetima opće uporabe koji se koriste u prehrani djece.
Ovisno o duljini boravka u vrtiću , odnosno o vrsti dnevnog programa koji dijete polazi planira se broj dnevnih obroka i količina hrane radi osiguranja prehrambenih standarda